› FIRMY
› OGŁOSZENIA
› AUKCJE
A1 _ MAZURY DUZY
numer wpisu 1426, data dodania 2012.09.06, odsłon 10516, edytuj
Elblag 82-300, ul.  Bema 9

O przedszkolu

Przedszkole Nr 8 w Elblągu usytuowane jest przy ul. Bema 9. Mieści się w neoklasycystycznej willi, wybudowanej w 1886r., która w 1994 r. wraz z otaczającą ją  posesją z nasadzeniami zieleni wysokiej  została wpisana do rejestru zabytków. Przedszkole posiada duży teren z pozostałościami roślinności parkowej, tj.: lipy, akacje, graby, dęby, klony, kasztanowce.

Obecnie w placówce funkcjonują trzy grupy, liczące średnio po 25 dzieci. W każdej grupie pracują dwie panie nauczycielki i pani woźna. Przedszkolną, smaczną kuchnię prowadzą dwie panie kucharki. Administracją zajmują się panie: intendentka i księgowa. O przedszkolny ogród i sale dba pan konserwator. A nad całością czuwa pani dyrektor.
 
Realizując obowiązujące treści programowe, wykorzystywane są metody aktywne, problemowe i twórcze oraz metody tradycyjne. Wszystkie metody pracy z dzieckiem uwzględniają podstawową formę jego aktywności, tj. zabawę. Organizacja pracy nauczyciela z wykorzystaniem tych metod uwzględnia wielostronny rozwój dziecka.
W przedszkolu realizowanych jest 5 programów własnych: o profilu ekologicznym „Przedszkolak blisko natury. Wprowadzanie dzieci w świat przyrody”, artystycznym „ Zmyślne ruchy i rytm w edukacji i terapii dzieci”, „Rytmika w przedszkolu” oraz programy tj. „Program pracy korekcyjno-kompensacyjnej” i „Pomoc dziecku w budowaniu pozytywnego obrazu własnego Ja”.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.