› FIRMY
› OGŁOSZENIA
› AUKCJE

kultura i sztuka

›› galerie (6)
›› instytucje (9)
›› kluby, puby (4)
›› muzea (1)
›› stowarzyszenia (0)
›› kina, teatry (3)
numer wpisu 1574, data dodania 2012.09.21, odsłon 15954, edytuj
Elbląg 82-300, ul. Warszawska 51

Opis

Galeria „Na Wyspie” mieści się w filii Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Warszawskiej 51 w Elblągu.  Została powołana przez Dyrekcję placówki w roku szkolnym 2011\2012.

Głównym celem Galerii „Na Wyspie” jest promocja i dokumentacja działalności pracowni plastycznych MDK - dziecięcej oraz młodzieżowej.Osobami odpowiedzialnymi za opiekę kuratorską i artystyczną wystaw są nauczyciele Młodzieżowego Domu Kultury w składzie: Piotr Romanowski - instruktor, kierownik wszystkich pracowni plastycznych, Katarzyna Smeja-Skulimowska - instruktorka pracowni młodzieżowej, Mariusz Edward Owczarek - instruktor w pracowni dziecięcej i młodzieżowej. Osobą odpowiedzialną  za aranżacje i przygotowanie wystawy jest Mariusz.
Głównym celem Galerii „Na Wyspie” jest edukacja wychowanków MDK-u poprzez prezentowanie różnych postaw i form artystycznej wypowiedzi, począwszy od tych tradycyjnych, jak malarstwo, rzeźba, grafika i fotografia po video art, performance i inne działania sytuujące się na pograniczu różnych gatunków artystycznych.
Twórcy galerii pragną stworzyć miejsce przyjazne dyskusji i wymianie poglądów na temat sztuki oraz otwarte zarówno dla profesjonalnych artystów, jak i tych bez wykształcenia artystycznego.
W programie galerii przewidziana jest co najmniej jedna wystawa w semestrze szkolnym. Szczegółowy harmonogram wystaw ustalany jest przez komisję programową, która dokonuje wyboru artystów biorących udział w wystawach oraz selekcji prac.

Galeria Na wyspie   zobacz więcej zdjęć ›
lokalizacja na mapie
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.