› FIRMY
› OGŁOSZENIA
› AUKCJE

kultura i sztuka

›› galerie (4)
›› instytucje (9)
›› kluby, puby (4)
›› muzea (1)
›› stowarzyszenia (0)
›› kina, teatry (3)
numer wpisu 1586, data dodania 2012.09.21, odsłon 12592, edytuj
Gronowo Górne 82-310, ul. Szafirowa 12
tel. 55 233 31 76

Opis

Liceum Plastyczne w Zespole Szkół w Gronowie Górnym rozpoczęło swoją działalność 1 września 2008 roku. Jest jedyną tego typu placówką w regionie, skupiając młodzież uzdolnioną artystycznie z Elbląga i okolic. Szkoła współpracuje z wieloma elbląskimi instytucjami kulturalnymi, takimi jak –  Galeria El (patron szkoły), CSE „Światowid”, Teatr im. Aleksandra Sewruka oraz bierze udział w akcjach organizowanych przez Urząd Miasta, czy Powiat Elbląski. Mała i kameralna placówka stanowi centrum kultury dla młodszych i nieco starszych adeptów sztuk plastycznych.

Wykwalifikowana kadra pedagogiczna realizuje autorski program nauczania. Ważnym elementem edukacji są przedmioty artystyczne, jak choćby: historia sztuki, rysunek i malarstwo, rzeźba, podstawy fotografii i filmu, podstawy projektowania i kompozycji oraz techniki graficzne i reklama wizualna. Dla uczniów prowadzone są zajęcia przygotowujące na ASP i Architekturę. Szkoła posiada profesjonalne pracownie malarstwa, rzeźby i fotografii. Organizuje również wystawy prac swoich wychowanków.

Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym od samego początku postawiło na wysoki poziom nauczania zarówno artystycznego, jak i ogólnego, dbając jednocześnie o indywidualne potrzeby każdego ucznia. Uczniowie mogą uczestniczyć w zajęciach dodatkowych (np. teatralnych,  artystycznych czy konserwatorskich) i wyjazdach do galerii artystycznych w Gdańsku, pracowni Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki szkoła proponuje również udział w zajęciach dodatkowych z języków obcych, matematyki, technik graficznych czy projektowania graficznego.

lokalizacja na mapie
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.