› FIRMY
› OGŁOSZENIA
› AUKCJE

kultura i sztuka

›› galerie (4)
›› instytucje (9)
›› kluby, puby (4)
›› muzea (1)
›› stowarzyszenia (0)
›› kina, teatry (3)
numer wpisu 1584, data dodania 2012.09.21, odsłon 19717, edytuj
Elbląg 82-300, ul. Gen. J. Bema 37
tel. 55 233 48 34
tel. kom.  500 243 222

Opis

Młodzieżowy Dom Kultury jest jednostką budżetową podlegającą Wydziałowi Edukacji Urzędu Miejskiego w Elblągu. MDK tworzą dzieci i młodzież, którym w rozwoju pasji oraz zainteresowań pomagają artyści i pedagodzy związani z szeroko rozumianą kulturą i sztuką. 

Młodzieżowy Dom Kultury współpracuje z nieformalnymi grupami i organizacjami młodzieżowymi. Przykładem nowych inicjatyw są liczne imprezy muzyczne, m.in. Zaduszki jazzowe, cykl koncertów Muzycznej Sceny MDK pn. „Cudze chwalicie, swego nie znacie…” oraz warsztaty gitarowe połączone z kameralnymi koncertami.
Młodzieżowy Dom Kultury współpracuje z przedszkolami, szkołami i ośrodkami szkolono-wychowawczymi z Elbląga i regionu. W placówce corocznie odbywają się konkursy teatralne (m.in. Forum Teatrów Szkolnych, Liga Recytatorów, Sztuka Dialogu), muzyczne (Artystyczna Wiosna Młodości) i plastyczne (m.in. cieszący się dużą popularnością Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Dzieci i Młodzieży Szkolnej Euroregionu Bałtyk „OD MORZA JESTEŚMY”).
Tradycją MDK stały się już aukcje obrazów elbląskich artystów zaprzyjaźnionych z placówką. Impreza od kilku lat organizowana jest w Hotelu Młyn. Jest to ważne przedsięwzięcie Młodzieżowego Domu Kultury dające możliwość corocznego spotkania z sympatykami placówki oraz zwrócenia uwagi środowiska lokalnego na ciekawe inicjatywy artystyczne MDK i, co za tym idzie, liczne potrzeby i niewystarczające środki do ich realizowania.
Obecnie oprócz dotychczasowej siedziby przy ul. Bema 37 Młodzieżowy Dom Kultury ma swoją filię w zabytkowym budynku przy ul. Warszawskiej 51 (Wyspa Spichrzów).
Z dniem 1 kwietnia 2011 r., zgodnie z postanowieniem Prezydenta Miasta Elbląga, Młodzieżowy Dom Kultury pozyskał dodatkową powierzchnię, obejmując w trwały zarząd nieruchomość gruntową położoną w Elblągu przy ul. Warszawskiej 51 (budynek przeniesiony z ul. 12 Lutego) Nieruchomość została oddana z przeznaczeniem na cele statutowe jednostki, mającej statut placówki oświatowej - na działalność oświatową, wychowawczą i kulturalną. Z ul. Bema przeniesiono sekcje: modelarską, wokalną, jazzu i rocka, grupy teatralne, teatr tańca - taniec współczesny plus jazz, zajęcia rytmiczno - taneczne oraz sekcję plastyczną (młodzieżową). W nowym budynku poszerzyliśmy też swoją ofertę o nowe przedsięwzięcia - powstało studio nagrań i sekcja gry na perkusji.
lokalizacja na mapie
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.