› FIRMY
› OGŁOSZENIA
› AUKCJE
A1 _ MAZURY DUZY

kultura i sztuka

›› galerie (4)
›› instytucje (9)
›› kluby, puby (4)
›› muzea (1)
›› stowarzyszenia (0)
›› kina, teatry (3)
numer wpisu 1589, data dodania 2012.09.21, odsłon 13317, edytuj
Elbląg 82-300, ul. Krótka 5
tel. 55 641 12 96

Opis

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze to najstarsze w Polsce stowarzyszenie skupiające turystów i krajoznawców. Zrzesza ok. 70 tys. członków, działających w ponad 3 tys. kół i klubów. Jego zadaniem jest rozwój i upowszechnienie krajoznawstwa i turystyki – pieszej, górskiej, kajakowej, rowerowej, narciarskiej i in. Promuje poznawanie dóbr Ojczyzny, ochronę przyrody, krajobrazu i zabytków. Pomaga i ułatwia uprawianie turystyki aktywnej w kraju i za granicą.. Jednym z najważniejszych zadań PTTK jest wyznaczanie, znakowanie i konserwowanie szlaków turystycznych. Organizacja dysponuje ponadto około dwustoma obiektami turystycznymi – domy turysty, schroniska górskie, stanice i ośrodki turystyki wodnej, ośrodki kempingowe i zajazdy.

Biuro Zarządu Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej w Elblągu mieści się przy ul. Krótkiej 5. Do zakresu jego działalności należy m.in. organizacja imprez turystycznych, organizacja szkoleń, sprzedaż materiałów krajoznawczych i pamiątek, sprzedaż i weryfikacja materiałów statutowych – książeczek, odznak, materiałów szkoleniowych etc., przyjmowanie nowych członków, prowadzenie współpracy z urzędami i organizacjami społecznymi, atakże udzielanie informacji turystycznych o regionie.

Najważniejszymi cyklicznymi imprezami, organizowanymi przez elbląski PTTK są m.in.: Ogólnopolski Zlot Pamięci Narodowej do Nadbrzeża, Jesienny Integracyjny Rajd po Wysoczyźnie Elbląskiej, Ogólnopolski Zlot Motorowy, Złaz Mikołajkowy w Bażantarni, czy Międzynarodowe Regaty Żeglarskie.

Godziny otwarcia:

poniedziałek - środa, piątek w godz. 8:00 - 16:00
czwartek w godz. 8:00 - 18:00

lokalizacja na mapie
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.